tajlandia

Bungalowy i plaże – Koh Pha Ngan w Tajlandii

Położona na północny wschód od Ko Samui, Koh Pha Ngan jest najbardziej znana z szalonej imprezy przy pełni księżyca w Haad Rin. Dla nas jest to miejsce, w którym możemy zatrzymać się w prostym bungalowie na plaży i zrelaksować się z książką.

Nie widzieliśmy zbyt wiele z tej wyspy – gdy tylko docieramy do Haad Yao, białej piaszczystej plaży w północno-zachodnim rogu wyspy, trudno nam ją opuścić. Wpadamy w synchronizację z tempem wyspy, gdzie najtrudniejszą decyzją dnia jest wybór pomiędzy shake z ananasa czy mango.

Bungalowy na plaży idealnie nadają się do wpatrywania się w pępek i wpadania w medytacyjny stan przez rytm fal. Naprawdę ciężko było wyjechać.

Transport do i zakwaterowanie w Koh Pha Ngan, Tajlandia

tajlandia
  • Jak się tam dostać: Weź pociąg lub autobus do Suratthani i przenieś się na Koh Pha Ngan promem. Alternatywnie, poleć na Ko Samui z Bangkoku i złap prom do Koh Pha Ngan. Wodoloty i połączenia autobusowe przez Chumphon są również dostępne z Bangkoku. Taksówki Sawngthaew (ciężarówki z ławkami z tyłu) zabiorą Cię z molo w Thong Sala do każdego miejsca na wyspie.
  • Kiedy najlepiej się wybrać w to miejsce: Grudzień do lutego to wysoki sezon, ze słonecznymi dniami i minimalnym deszczem.
  • Gdzie się zatrzymać: Bungalowy są dostępne wzdłuż plaży i w głębi lądu. My zatrzymaliśmy się w Seaboard Bungalows, gdzie prosty bungalow (zimna woda, podstawowe łóżko i łazienka) tuż przy plaży kosztuje 400 bahtów (12 dolarów) w szczycie sezonu. Tańsze bungalowy są dostępne poza plażą. Droższe opcje są możliwe w Haad Yao, ale prawdopodobnie lepiej zaopatrzyć się w innym miejscu na wyspie.
  • Gdzie zjeść: Wszystkie pensjonaty mają restauracje serwujące tajskie jedzenie, zachodnie śniadanie i proste zachodnie jedzenie. Wieczorem można się spodziewać tac ze świeżymi owocami morza z dziennego połowu, gotowymi do przyrządzenia na grillu. Ceny są rozsądne.
  • Co robić: Plaża i wolny rytm są dla nas głównym przyciąganiem. Motocykle są dostępne do wynajęcia, aby odwiedzić inne części wyspy, aby odkryć wodospady, świątynie buddyjskie i plantacje kokosów. Nurkowanie i snorkling są łatwe do zorganizowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *