Plusy życia w Norwegii

Kiedy myślimy o emigracji z kraju, warto wybrać się do miejsca, gdzie faktycznie będziemy żyć na godnym poziomie, a nie od pierwszego do pierwszego i jak jeszcze kilka lat temu takim miejscem była Wielka Brytania, Francja, Holandia, czy Niemcy, tak aktualnie sytuacja nie jest zbyt kolorowa, z wszystkich wymienionych państw, najlepsza sytuacje obecnie ma Wielka Brytania, jednak są na starym kontynencie państwa gdzie żyje się dużo lepiej niż w Wielkiej Brytanii – co to za państwa?
Mowa dziś o północno europejskim kraju, który liczy tylko ~ 5 milionów populacji. O jakim kraju konkretnie mowa? – oczywiście że chodzi o Norwegię!

Największe zalety życia w Norwegii

Dzisiaj w tym artykule przedstawimy i po krótce omówimy największe zalety życia w Norwegii.

Praca i zarobki w Norwegii

Więc, największa zaleta północnego państwa i powód dlaczego często ten właśnie kraj jest wybierany w ostatnim czasie jako kierunek gdzie przylatują coraz to nowsze osoby, są oczywiście zarobki, oraz sam fakt, że Norwegia to jedno z najbogatszych państw w Europie jak i na całym świecie. Norwegia należy do tej grupy, gdzie jeśli masz ambicje i zapał do pracy, oraz umiesz planować i myśleć strategicznie to poradzisz sobie, ponieważ najprostsze prace, które nie wymagają doświadczenia i wykształcenia są bardzo dobrze płatne, także analogicznie im większe doświadczenie, lepsze wykształcenie i znajomość języka Norweskiego, tym możliwość zarabiania większych pieniędzy.

Polska jest jednym z najbardziej nie tolerancyjnych państw na inne religie, kolor skóry, orientacje seksualną itp. Natomiast po drugiej stronie morza bałtyckiego sytuacja wygląda o 180st inaczej, co tam się dzieje? Norwegia, oraz sami Norwegowie to jedni z najbardziej tolerancyjnych osób, w tym kraju marsz równości, marsze LGBT, różne kolory skóry, wierzenia, poglądy na świat to nic specjalnego i każdy każdego tam szanuje nie patrząc na wyżej wymienione czynniki. Jeśli chodzi o szkoły sytuacja wygląda podobnie – istnieją znikome sytuacje gdzie jakieś dziecko będzie prześladować, dyskryminować czy wyrażać niechęć do innego dziecka tylko dlatego ze jest innej wiary, czy orientacji, dlatego ten fakt jest bardzo dużym plusem dla Norwegii.

Edukacja i szkolnictwo w Norwegii

Edukacja i szkolnictwo w Norwegii jak i całej Skandynawii jest na bardzo wysokim poziomie, faktem jest, ze tempo nauki jest wolniejsze niż choćby w Polsce, jednak sama jakość nauczania jest o wiele wyższa, w szkołach podstawowych jak i na studiach. Co więcej norwescy studenci otrzymują dofinansowanie od państwa, dzięki czemu nie musza się martwić o wynajem pokoju, czy przenosiny do innego miasta. Jako ciekawostkę warto wspomnieć że Norwegowie bardzo dobrze znają i posługują się językiem Angielskim, co również pokazuje, że pomimo znacznie wolniejszego tempa nauki, jakość jest o wiele wyższa.

Krajobraz Norwegii

Ostatnia na dziś zaleta życia w Norwegii jest natura, ponieważ mimo faktu iż Norwegia jest bardzo zimnym krajem i pogodna nie zawsze należy do tych najpiękniejszych, to trzeba przyznać, że wszystkie fiordy, góry, natura, oraz cała przyroda sprawia, iż jest to ogromna zaleta życia w tym państwie, dlatego warto tu przylecieć, jeśli nie na stałe, to chociaż na krótki pobyt by móc zobaczyć te naturalne piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *