nong kiaw laos

Podróżowanie po Laosie: Przejażdżka łodzią do Nong Khiaw

Wyobraźcie sobie, że musicie siedzieć w całej swojej dorosłej pełni w przedszkolnych krzesełkach z młodości, może trochę mniejszych… przez 10 godzin i to bez dostępu do łazienki. I zapłaciliśmy za to pieniądze.

Łódka, którą płynęliśmy rzeką Nam Ou z Luang Prabang do Nong Khiaw zmieściła ok. 12 osób i ich plecaki. Nasz zaufany kapitan nie mówił zbyt wiele, ale z imponującą wprawą nawigował naszą chropowatą łódką przez wyschnięte płycizny i szybko w górę małych strumieni. Co jakiś czas wystawiał rękę, a druga łódź podróżująca po pasie podpływała i podawała mu zapalniczkę, by mógł zapalić papierosa. Nie był człowiekiem wielu słów.

nong kiaw laos

Z powodu poważnego braku miejsca (lub kreatywnego wykorzystania małej przestrzeni, w zależności od punktu widzenia), na pokładzie nie było łazienek. Około godziny czwartej na naszej łodzi zapanowała niesamowita cisza, gdy myśli z pięknej scenerii zwróciły się ku pęcherzowi. Kiedy łódź w końcu zrobiła pit stop, pilność i ulga były niesamowite.

Za nasze kłopoty zostaliśmy nagrodzeni piękną scenerią przez całą drogę. Wapienne klify, góry, sceny z wiosek, bawoły wodne wylegujące się nad rzeką i mnóstwo machających dzieci przecinały nasze pole widzenia jak dobrze napisany film. Było to warte każdego dyskomfortu – włączając w to trzy do czterech dni obolałych pup.

Szczegóły praktyczne – Bilety na łódź z Luang Prabang do Nong Khiaw

  • Bilety: Można kupić w większości biur podróży w Luang Prabang za około 10 USD. Wydaje się, że nikt nie wykonuje telefonu, kiedy sprzedaje ci bilet, co wskazuje, że nikt nie liczy się z ilością miejsc na łodzi. Więc kiedy przybędziesz na molo, uzyskanie miejsca jest jak strzelanie do kości w środku muzycznych krzeseł. Wydaje się, że każdy w końcu dostanie miejsce, nawet jeśli oznacza to uruchomienie większej liczby łodzi i przeniesienie ludzi z jednej łodzi do drugiej. Przyjedźcie wcześniej, aby zapewnić sobie dobre miejsce i przynieście poduszkę dla swojego tyłka, jeśli ją macie.
  • Weźcie ze sobą jedzenie i picie: W przeciwieństwie do Wietnamu, nie będzie Oreo i Pringelsów załadowanych łodzi bocznych do łodzi, ani wymuszonych przystanków na zakupy po drodze. Bądźcie nawodnieni, ale ograniczcie spożycie płynów – mieliśmy tylko jedną przerwę na toaletę podczas całej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *