Person wearing black jacket standing on green grass field near lake

Porady dla podróżujących

Uczenie się wszystkiego, co można wiedzieć o podróżowaniu może być na początku zniechęcającym zadaniem, jednak na dłuższą metę może się to zdecydowanie opłacić. Potrzeba cierpliwości i bogatej wiedzy, aby zacząć na właściwej stopie. Ten artykuł dostarczy konkretnych wskazówek i podpowiedzi, jak najlepiej wykorzystać podróżowanie.

Zostaw swoje dodatkowe kosztowności w domu. Jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą cenne przedmioty, możesz je zgubić, a nawet mogą zostać skradzione.

Planowanie podróży

Przed wyruszeniem w podróż, mądry podróżnik upewnia się, że przynajmniej jedna osoba w domu wie, gdzie będzie. Ten „domowy” kontakt powinien być również na bieżąco informowany o wszelkich nieplanowanych zmianach, które podróżnik napotka po drodze. Ktoś, kto wie, gdzie podróżnik jest – i gdzie powinien być – może być bardzo pomocny w przypadku kłopotów na drodze.

Planując podróż, nie zapomnij uwzględnić w budżecie kosztów paliwa. Podczas gdy wiele innych kosztów można łatwo obliczyć z wyprzedzeniem, koszt paliwa jest trudniejszy do oszacowania, a ponadto może się sumować zaskakująco szybko. Internetowe kalkulatory paliwa mogą pokazać Ci, gdzie są najtańsze ceny i pomóc Ci zorientować się, jakie będą Twoje wydatki.

Zrezygnuj z plecaka. Nie dość, że wyglądasz jak turysta, to jeszcze saszetka często jest łatwym łupem dla złodzieja. Jeśli pragniesz wygody, jaką daje saszetka, rozważ zakup kamizelki podróżnej z wieloma kieszeniami. Można w niej zmieścić równie dużo rzeczy, ale trzyma się ją blisko ciała, gdzie jest bezpieczniejsza.

Jeśli masz alergię na koty, psy lub nawet kurz, powinieneś zabrać ze sobą do samolotu leki na alergię. Ludzie mają tendencję do zabierania swoich zwierząt na loty. Nawet jeśli zwierzę nie towarzyszy im w podróży, nadal mają sierść zwierząt na ubraniach.

Każdy wie, że jedzenie w samolocie nie należy do najsmaczniejszych. Dobrą wskazówką jest zabranie ze sobą ulubionej przyprawy lub ostrego sosu, aby urozmaicić raczej nijaki posiłek. Doda to dodatkowego kopa do jedzenia i sprawi, że zejdzie ono trochę łatwiej.

Podróż do Europy

Jeśli wybierasz się na wycieczkę po Europie, skorzystaj z ich wspaniałego systemu kolejowego. Zamiast latać do każdego z miejsc docelowych, przyleć do pierwszego miasta, a następnie wskocz do pociągu. Jest to nie tylko o wiele bardziej przystępne cenowo, ale podróżując lądem, na pewno uzyskasz niesamowite spojrzenie na obszar poza głównymi przystankami w mieście.

Jeśli podróżujesz do Europy z elektronicznymi gadżetami, pamiętaj, że napięcie w gniazdkach domowych będzie inne niż w Ameryce Północnej. Oznacza to, że będziesz musiał albo zabrać ze sobą konwerter, aby móc podłączyć amerykańskie towary do europejskiego zasilania, albo znaleźć urządzenia, które mogą obsługiwać różne napięcia.

Podróżując do krajów spoza Ameryki Północnej i Europy Zachodniej, należy mieć przy sobie gotówkę lub wcześniej wykupione czeki podróżne. Nie możesz liczyć na to, że Twoja karta kredytowa lub debetowa będzie działać tak samo jak w domu, nie ma też gwarancji dostępu do bankomatów. Przeliczenie pieniędzy lub zakup czeków podróżnych przed wyjazdem chroni również przed pozbawionymi skrupułów rozmienialnikami pieniędzy.

Jeśli zamierzasz podróżować za granicę, możesz rozważyć zatrzymanie się w hotelu, który oferuje Ci miejsce do gotowania własnych posiłków. W przeciwieństwie do Ameryki, jedzenie na mieście w Europie może być dość drogie, więc jeśli jesteś zorientowany w pieniądzach, warto zrobić zakupy spożywcze i przygotowywać własne posiłki. To może nawet pomóc Ci lepiej wczuć się w kulturę kraju, do którego podróżujesz.

Schroniska młodzieżowe

Schroniska młodzieżowe są dobrą opcją dla tanich, niefrasobliwych noclegów w Europie. Co niektórzy podróżnicy mogą nie wiedzieć, że podobne schroniska są dostępne na całym świecie, nawet w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy system hosteli jest najbardziej dokładnie ustalone w Europie kontynentalnej, trochę badań znajdzie przyzwoite hostele w prawie każdym dużym mieście na świecie.

Podsumowując, nauczyłeś się nie tylko kilka podstaw o podróży, ale także kilka konkretnych sposobów, które można zastosować do własnej sytuacji. Tak długo, jak jesteś zaangażowany i mają cel do pracy w kierunku, wskazówki w tym artykule powinny pomóc znaleźć wiele sukcesów i przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *