Spakuj walizki i ruszaj w drogę dzięki tym wskazówkom

Kiedy nadchodzi czas wyjazdu, czy to w interesach, czy dla przyjemności, doświadczenie podróżowania może być satysfakcjonujące i zabawne. Weź kilka wskazówek od tych, którzy regularnie przemierzają autostrady i drogi. Trochę planowania i przewidywania może przejść długą drogę na drodze do przyjemnej podróży.

Jeśli Twój telefon komórkowy nie będzie obejmował dużych odległości od miejsca, do którego zamierzasz podróżować, może to być mądry pomysł, aby zainwestować w kartę telefoniczną przed wyjazdem. Karta telefoniczna sprawi, że połączenia będą znacznie tańsze i zapewni, że nie będziesz przypadkowo wykonywać żadnych drogich połączeń na duże odległości.

Co spakować do bagażu podręcznego?

Planując podróż, nie licz na to, że jedna strona rezerwacyjna pokaże Ci najniższe ceny. Porównaj ceny na różnych stronach internetowych, w tym w meta-wyszukiwarkach, jeśli możesz je znaleźć. Sprawdź również bezpośrednio linie lotnicze i hotele, ponieważ mogą one zaoferować Ci lepszą cenę niż strona internetowa.

Wybierz miejsce tak szybko, jak to możliwe. Jeśli linia lotnicza pozwala na wybór miejsca w momencie rezerwacji, upewnij się, że tak właśnie zrobisz. Aby podjąć najlepszą decyzję, skorzystaj ze stron internetowych poświęconych siedzeniom w samolotach, aby sprawdzić informacje o układzie siedzeń i szczegóły dotyczące konkretnego typu samolotu online. Linie lotnicze często pobierają dodatkowe opłaty za rzędy wyjściowe i bardziej przestronne siedzenia, których wartość musisz określić na podstawie czasu trwania lotu i jego kosztu.

Dla bezpieczeństwa, kiedy pakujesz się na wycieczkę, zawsze powinieneś mieć ze sobą apteczkę pierwszej pomocy. Należy również umieścić w walizce parę pincet na wypadek jakichkolwiek drzazg, które zostaną zebrane po drodze. Zawsze chcesz być przygotowany na każdą sytuację awaryjną.

Przynieś prezent dla personelu pokładowego, aby uzyskać specjalne traktowanie. Stewardesy są zazwyczaj traktowane bardzo źle, a jeśli przyniesiesz im smakołyk, taki jak kupione w sklepie ciasto lub coś podobnego, uznają twoją hojność i potraktują cię odpowiednio. Pamiętaj, aby podziękować im za to, że wykonują swoją pracę. Pracują dla twojego bezpieczeństwa, a nie jako pokojówki.

Podczas gdy wiele luksusowych hoteli oferuje darmowy dostęp do bezprzewodowego Internetu, kilka z nich pobiera wygórowane opłaty za dostęp do sieci za godzinę. Dowiedz się, jakie firmy znajdują się w okolicy Twojego hotelu; coraz więcej restauracji, kawiarni, a nawet salonów samochodowych oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Zarezerwuj pokój na parterze hotelu; są szanse, że będziesz w stanie uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem lokalnej firmy, zamiast płacić za usługi przez hotel.

Przydatne wskazówki zachowania się w innych krajach

Jeśli chcesz być w stanie prowadzić wymianę handlową za granicą, przywieź coś, co jest trudne do zdobycia poza granicami Twojego kraju. Bourbon jest świetnym przykładem dla Amerykanów. Amerykański Bourbon jest prawie niemożliwy do znalezienia poza Stanami Zjednoczonymi, do tego stopnia, że inne kraje zapłacą Ci podwójną cenę.

Kiedy wybierasz się w rejs, Twoje zdrowie powinno być dla Ciebie priorytetem numer jeden. Przed wyjazdem porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat planowanej podróży oraz wszelkich dodatkowych leków, które mogą być Ci potrzebne. Poinformuj swojego lekarza o portach, do których zawinie statek oraz o wszystkich środkach transportu, które możesz napotkać. Lekarz może doradzić, gdzie można uzyskać pomoc medyczną, a także gdzie można zrealizować receptę w nagłych wypadkach.

Przy wynajmowaniu samochodu należy pamiętać o opłatach ustalanych przez wypożyczalnie. Istnieją cztery podstawowe stawki, a każda z nich określa, czy mile są dodatkowe, podane w cenie, czy nielimitowane. Stawki będą się różnić w zależności od wielkości i stylu pojazdu, który wybierzesz. Zapytaj o promocyjne stawki, zwłaszcza w weekendy, ale pamiętaj, aby poprosić o nie z wyprzedzeniem.

Poproś hotel o elektroniczny filtr powietrza, gdy jesteś w podróży. Wiele pokoi ma okna, które nie będą się otwierać, a one mają tendencję do zapachu trochę śmieszne. Filtr powietrza wykonuje świetną robotę poruszając i oczyszczając powietrze, pozwalając Ci się zrelaksować i czuć się komfortowo w swoim pokoju. Zapewnia również trochę hałasu w tle, który może być pomocny, jak również.

Przydatnym elementem do spakowania na lot, wewnątrz torby podręcznej, jest koc polarowy z rękawami. Może on utrzymać ciepło w chłodnym samolocie, jednocześnie pozwalając na trzymanie książki lub czasopisma. Można go również zwinąć w rulon i używać jako poduszki podróżnej.

Otrzymuj aktualne oferty linii lotniczych, zapisując się na otrzymywanie oferowanych przez nie biuletynów elektronicznych. Zapisz się, aby otrzymywać je od linii lotniczych, firm wynajmujących samochody i hoteli, a otrzymasz informacje, których ogół społeczeństwa musi szukać, właśnie tam, w swojej skrzynce e-mailowej. Zawierają one specjalne stawki, oferty i zniżki.

Kiedy podróżujesz ze swoim zwierzakiem, jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas podróży samolotem. Po pierwsze, postaraj się zarezerwować bezpośredni, niezatłoczony lot. Jeśli nie jest to możliwe, lekarz weterynarii może podać Ci środek uspokajający na czas podróży. Pamiętaj również, że lot przez cały kraj może nie być najlepszym pomysłem dla Twojego zwierzaka. Możliwe, że zostanie on pozostawiony w gorącym bagażu i będzie bardzo cierpiał.

Aby uniknąć utraty wszystkiego, jeśli twoja torba zostanie okradziona podczas podróży, spróbuj podzielić swoje cenne rzeczy w różnych miejscach. Oznacza to umieszczenie różnych kart kredytowych, kart debetowych, kart bankowych, czeków podróżnych itp. w różnych kieszeniach, torbach i portfelach. To gwarantuje, że jeśli zostaniesz okradziony z jednego źródła, nie zostaniesz pozbawiony gotówki podczas podróży.

Świetną wskazówką, jeśli planujesz podróż w najbliższym czasie, jest unikanie jedzenia zimnych potraw. Jedzenie zimnych dań będzie więcej niż prawdopodobne, aby cię chory. Ta wskazówka powinna być zdecydowanie stosowana, jeśli podróżujesz za granicę do słabo rozwiniętego kraju. Najlepiej jest grać bezpiecznie.

Teraz, gdy już uzbroiłeś się w pewne spostrzeżenia i informacje, jesteś gotowy, aby wyruszyć w podróż w sposób zrelaksowany i świadomy. Zachowaj czujność, a jednocześnie pamiętaj, aby cieszyć się doświadczeniem poznawania nowych ludzi i nowych kultur. Wypróbuj te wskazówki, a możesz być pewny siebie i cieszyć się podróżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *